Fyzioterapie kojenců

Rozbalit Asymetrický vývoj, asymetrie hlavičky

Máte pocit, že se vaše dítě nevyvíjí tak, jak by mělo? Upozornil vás pediatr na asymetrický vývoj vašeho drobečka? Nabízíme vám komplexní terapeutický plán zaměřený na obnovení správného motorického vývoje vašeho dítěte. Naučíme vás jak správně cvičit, nosit, polohovat nebo zvedat vaše dítě tak, aby nedocházelo k jednostrannému přetěžování. Pokud nedojde k rovnoměrnému zatížení končetin a hlavičky, může dojít k nevratným deformitám a chronickým bolestem zad a kloubů. Řešte asymetrický vývoj včas, vaše dítě vám bude vděčné.

Rozbalit Nechce vaše dítě ležet na břiše

Nechce nebo nevydrží vaše dítě ležet na břiše? Pro správný vývoj dítěte je poloha na břiše tzv. pasení koníčků velice důležité. Pokud tuto polohu vaše dítě odmítá, poradíme vám jak s dítětem pracovat. Terapie dítě nebolí a je vedena velice šetrnou formou.

Rozbalit Opožděný psychomotorický vývoj jasného nebo nejasného původu

Je psychomotorický vývoj vašeho dítěte opožděný nebo má váš pediatr podezření na tuto diagnózu? Včasná a správně vedené cvičení zlepšuje prognózu onemocnění. Nečekejte proto na potvrzení diagnózy, které může trvat až několik měsíců a objednejte se co nejdříve. Nabízíme vám specificky koncipovanou terapii, která je vedena vždy individuálně podle potřeb vašeho dítěte. Naučíme vás jak s dítětem pracovat, jak ho nosit, jak s ním cvičit, jak ho polohovat, jaké hračky a pomůcky si pořídit a doporučíme vám na jaké další odborníky se obrátit.

Rozbalit Předčasně narozené děti

U předčasně narozených dětí se mohou objevit odchylky od přirozeného vývoje pohybových schopností. V takovém případě doporučujeme pravidelné návštěvy našeho centra, kde zhodnotíme psychomotorickou vyzrálost vašeho drobečka. Podle nálezu doporučíme terapii, ve které zvolíme vhodné pohybové vzory a zlepšíme kvalitu již naučených pohybů.

Rozbalit Vrozené vývojové vady, neurologická onemocnění, svalová onemocnění a jiné

Má vaše dítě závažné onemocnění nebo dokonce několik onemocnění současně? Vyžaduje specifický přístup? Je vaše dítě neslyšící nebo má zrakovou vadu? Je vaše dítě často hospitalizované v nemocnici? Nabízíme vám možnost zlepšit jeho zdravotní stav pomocí cíleného cvičení. S dítětem pracujeme vždy individuálně a nabízíme také možnost domácí terapie. Domácí terapii doporučujeme především dětem, které špatně tolerují cizí prostředí. Naučíme vás jak správně manipulovat s dítětem a stimulovat jeho psychomotorický vývoj. Dále vám doporučíme další odborníky, se kterými by bylo vhodné pro zlepšení celkového stavu vašeho dítěte spolupracovat.

Fyzioterapie dětí

Rozbalit Vadné držení těla, skoliózy

Má vaše dítě diagnostikovanou skoliózu? Potřebuje zlepšit držení těla? Nabízíme vám specifický cvičební program, který vašim dětem pomůže napřímit páteř a zlepšit držení těla. Terapeutický plán pro skoliotiky se vždy vytváří podle potřeb dítěte s cílem zlepšit křivku páteře.

Rozbalit Bolesti zad a klubů

Má vaše dítě problémy se zády? Stěžuje si na bolesti kloubů? Nabízíme vám řešení jak vašeho juniora zbavit bolestí zad a kloubů. Čeká na něj komplexní cvičební program, na jehož konci bude schopen lépe pracovat se svým tělem a vnímat ho. Naučíme ho jak správně cvičit a hýbat se, aby se bolesti nevracely.

Rozbalit Poúrazové stavy

Zotavuje se vaše dítě po nějakém zranění nebo mu byla doporučena rehabilitace po úrazu? Využijte služeb našeho centra, kde se specializujeme na fyzioterapií dětí. Můžete se spolehnout, že umíme vaše dítě terapií zaujmout. Proto se nestane, že by cvičení bylo více traumatizujícím zážitkem než samotný úraz.

Rozbalit Ploché nohy

Nesprávné nastavení klenby (plochá noha, vysoká noha) je častý problém, který postihuje naše děti. Doporučil vám váš lékař vložky do bot a cvičení píďalek? Vězte, že tento univerzální přístup nefunguje u každého dítě. Pokud dítě cvičí pouze plosky, často nedojde ke kýženému efektu, protože příčina plochonoží se skrývá v jiné části těla. Nefixované plochonoží můžeme zlepšit nebo úplné odstranit cílenou rehabilitací. Rehabilitační plán formujeme vždy na míru podle vstupního vyšetření na MatScanu a kineziologického rozboru. V terapii využíváme metodu ACT, kineziotaping, také doporučíme vhodnou obuv, popř. stélky.

< zpět